Dynamiczna wymiana oleju w automatycznych skrzyniach biegów

BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

Automatyczna skrzynia biegów jest przekładnią sterowaną hydraulicznie za pomocą płynu. Płyn ten ma za zadanie smarować wewnętrzne, ruchome części skrzyni, a także uczestniczyć w przekazywaniu do elementów wykonawczych sygnałów pochodzących z jednostki sterującej. Przez płyn hydrauliczny realizowany jest wybór trybu pracy skrzyni (jazda do przodu, do tyłu, postój itp.) oraz zmiana przełożeń w trakcie jazdy.

Częstotliwość wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów?
  • Częstotliwość wymiany zależy od rodzaju skrzyni biegów i warunków eksploatacji. Instrukcje serwisowe pojazdu podają parametry wymiany które są zgodne z zakresami producenta skrzyni ASB.
  • Zawsze należy stosować olej zalecany przez producenta.
  • W przypadku jeśli auto jest użytkowane w ciężkich warunkach, okres wymiany ulega skróceniu do 50%. Dotyczy to zarówno pierwszej jak i kolejnych wymian.

Zarezerwuj wizytę

“Po wizycie w Auto SPA moje auto odzyskało dawny blask. Będę częściej korzystał z Waszych usług, naprawdę warto. Polecam!”

Andrzej

“Najlepsza myjnia dla tirów na lubelszczyźnie. Polecam!”

Marek

” Nasza firma powstała z pasji do pielęgnacji samochodów i osiągania perfekcji w profesjonalnej kosmetyce i renowacji pojazdów.”

Auto Spa

“Jestem bardzo zadowolona z usług Auto SPA przy Rampie Brzeskiej, szybko i dokładnie umyłam samochód. Mój opel lśni, jakość usług w tej myjni jest na najwyższym poziomie. Polecam!”

Dziękuję,

Anna