Zapraszamy na dynamiczną wymianę oleju w automatycznych skrzyniach biegów.
Posiadamy najbardziej zaawansowane urządzenie MOTUL EVO ATM 0915
Dzięki dynamicznej wymianie wymienisz 100 % Oleju i skutecznie wydłużysz żywotność swojej skrzyni biegów.

Właściciele samochodów wyposażonych w automatyczną skrzynią biegów cenią komfort związany z ich użytkowaniem. Doskonale wiemy jednak, że automatyczne skrzynie biegów muszą zmierzyć się z bardzo trudnymi warunkami eksploatacyjnymi – wysokimi temperaturami oraz ogromnymi przeciążeniami. Wyłącznie kompleksowa i profesjonalnie przeprowadzona wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów jest gwarancją jej bezawaryjnej pracy.

dynamiczna wymiana oleju chełm

Skrzynie automatyczne mogą w pojazdach pracować bezawaryjnie i bardzo długo, ale wyłącznie pod warunkiem, że olej w nich będzie wymieniany.

W tej kwestii producenci skrzyń biegów, w przeciwieństwie do niektórych producentów samochodów, są całkowicie zgodni i dla każdej ze swoich przekładni określają optymalną częstotliwość wymiany środka smarnego. Przebiegi między wymianami oleju zależą od typu skrzyni i warunków jej eksploatacji. Najczęściej wahają się w granicach od 60 000 do 120 000 km. Po tym czasie koniecznie należy wymienić całość oleju.

oleje motul chełm

Zaniedbanie wymiany sprawia, iż w wyniku procesów starzenia się oleju dochodzi do powstawania osadów, szczególnie szkodliwych w układach sterujących. Tam ich obecność prowadzi do szarpania i innych nieprawidłowości pracy skrzyni. Z kolei ciągłe procesy ścinania oleju prowadzą do zmniejszenia jego lepkości i pogarszania własności smarnych, a w konsekwencji – do przyspieszonego zużycia źle smarowanych mechanizmów. Proces wymiany oleju musi być całkowity, co w większości konstrukcji skrzyń jest możliwe wyłącznie przy użyciu specjalnej maszyny dokonującej tej operacji metodą dynamiczną.